Nejbližší akce

není plánována žádná další akce

Články

Týden primární prevence

19. října 2016

Skupina pro rodinu, děti a mládež

Autor: Zora Čuchalová

více »

Pozvánka

9. června 2016

P O Z V Á N K A na setkání skupiny komunitního plánování „Rodina, děti a mládež“, které se koná 16. 6. 2016 ve 13.00 hodin.

Autor: Zora Čuchalová

více »

POZVÁNKA

20. května 2016

 

 

POZVÁNKA

 

Na 5. setkání členů skupiny v rámci komunitního plánování, které se uskuteční ve středu 25.5. od 9,00 hod. Diecézní charita, Kosmonautů

 

Program setkání:

 

1/ Informace z managerské skupiny

2/ Informace od poskytovatelů

3/ Ostatní

 

 

Na setkání se těší

 

                                                           Mgr. Lucie Brožková

 

 

Autor: Lucie Brožková

více »

Schválené dotace 2016 v rámci programu

28. dubna 2016

Autor: Denisa Dobešová

více »

Zhodnocení kulatého stolu

8. února 2016

Město Litoměřice uspořádalo dne 26.1.2016 diskuzní kulatý stůl k prorodinnám aktivitám s cílem identifikovat potřeby občanů Litoměřic v oblasti rozvoje aktivit pro rodiny s dětmi. Veřejná diskuze na téma prorodinných aktivit byla určena pro rodiče, prarodiče,organizace zabývajícími se volnočasovými aktivitami.

Autor: Denisa Dobešová

více »

POZVÁNKA

13. ledna 2016

Pozvánka na setkání skupiny komunitního plánování "Rodina, děti a mládež", které se koná dne 14. 1. 2016 v 9.00 hodin.

Autor: Zora Čuchalová

více »

Mikulášská besídka v Centru pro náhradní rodinnou péči

18. prosince 2015

Nezisková organizace působící v oblasti náhradní rodinné péče v předvánočním čase rozhodně nezahálela. V průběhu prosince připravily pracovnice Centra pro pěstounské a osvojitelské rodiny bohatý program. Vše začalo začátkem prosince mikulášskou besídkou pro litoměřické rodiny. Besídky se zúčastnilo přes 20 dětí a 15 rodičů. Samozřejmě se dostavili též všechny tři kouzelné bytosti, které děti besídkou prováděli. Pro všechny byl nachystán program plný her a tvoření. Po krátkém pozlobení a za básničku poté všechny děti dostaly své mikulášské balíčky. Ředitelka Centra Margita Šantavá si užívala příjemného odpoledne s ostatními rodinami a sdělila nám své dojmy: „ Mikuláše mám moc ráda, se svými dětmi jsme si vždy užila spoustu legrace. Jsem ráda, že dcera pokračuje v této rodinné tradici a je tu s námi dnes jako anděl.“ Též jedna z litoměřických pěstounek si akci pochvalovala: „Je příjemné přijít sem mezi ostatní rodiny a moci si společně popovídat a vidět naše děti zase z trochu jiného úhlu. Nejsou zlobivé, ale jako každé děti nás umějí prohnat. Ovšem když přišel čert, měla jsem ty nejhodnější děti pod sluncem a mám slíbeno vynášení odpadků na celý příští rok, dodává se smíchem.“

Sociální pracovnice navštěvují v předvánočním čase všechny své pěstounské rodiny a obdarovávají je přáním všeho dobrého do nového roku a malou čokoládovou pozorností pro děti.

 

V příštím roce čeká Centrum pro náhradní rodinnou péči mnoho akcí, za zmínku určitě stojí přípravy desátého výročí působnosti Centra. Podrobnosti jsou zatím v jednání, ale určitě se můžeme těšit na nabitý program, uzavírá s úsměvem ředitelka Margita Šantavá.

Autor: Dagmar Petrželková

více »

V Okamžiku se uskutečnila beseda s příslušníky syrské menšiny

25. listopadu 2015

Ve středu 18. března pořádali studenti litoměřického gymnázia Josefa Jungmanna v sále Okamžik ve spolupráci s Diakonií další z řady panelových besed s menšinami, žijícími v České republice. Jde o dlouhodobý studentský projekt „menšiny mezi námi“. Tentokrát byla tématem syrská menšina, která je vzhledem k současnému celosvětovému problému běženců velmi závažná.

Autor: Zuzana Hájková

více »

Den otevřených dveří v zrekonstruovaných prostorách

10. listopadu 2015

8.10.2015 proběhl Den otevřených dveří v Centru denních služeb, chráněných dílnách a v prostorách Farního sboru ČCE.

V nových zrekonstruovaných půdních prostorách Centra denních služeb nás v dopoledních hodinách navštívili žáci se svými učitelkami ze speciálních škol v Lovosicích a Litoměřicích. Mohli si prohlédnout a poslechnout vše, co v Centru děláme, jak se nám tu žije, jak trávíme společný čas a také si vyzkoušet některou z nabízených aktivit. Například: tkaní v textilní dílně, vědomostní kvízy, nebo stavění lega.

V odpoledních hodinách přišli klienti z ÚSP Skalice, rodiče našich klientů, kolegové a pozvaní sousedé z naší ulice. Byla pro ně připravena komentovaná prohlídka Centra denních služeb, chráněných dílen a prostor farního sboru ČCE. Návštěvníci mohli také vidět výstavu keramického kroužku při CDS, občerstvit se a poslechnout si diakonickou kapelu „Jedním dechem“.

Děkujeme všem, kdo se podíleli na vybavení nových prostor Centra, zejména Nadaci ČEZ, díky které jsme mohli pořídit nový funkční nábytek a PC pro klienty v hodnotě 59 000 Kč.

Autor: Zuzana Hájková

více »

Místa v Litoměřicích přátelská rodinám

9. října 2015

Místa v Litoměřicích přátelská rodinám 2015 Druhý ročník kampaně byl zahájen již 1. května, potrvá do 18. 10. 2015. V těchto dnech neziskové organizace poskytující sociální služby připravili prezentaci svých činností formou soutěží, dnů otevřených dveří a dalších aktivit, kterých je celkem 28.

Autor: Zora Čuchalová

více »

VZDĚLÁVÁNÍ VŠEMI SMYSLY – přednášky s uměleckými dílnami.

10. srpna 2015

Projekt podpořený z dotace KPSS Litoměřice.

Autor: Zora Čuchalová

více »

Prolínání

15. července 2015

Spolek LiPen sdružuje seniory Litoměřic a okolí a pořádá pro ně kulturní, vzdělávací a společenské akce. Senioři pracují v zájmových klubech a také připravují akce pro širokou veřejnost. Účastní se workshopů, soutěží, publikují své texty, zabývají se pohybovými a dalšími aktivitami.
Projekt Prolínání reaguje na potřebu využití volného času seniorů způsobem, který je udržuje v psychické i fyzické kondici a napomáhá prodloužení jejich soběstačnosti. Zároveň přispívá k navazování nových přátelství, omezuje pocit osamění a vykořenění.

Autor: Kateřina Minková

více »

Volná místa v chráněném bydlení při CSS - Klobouk Diakonie ČCE

9. července 2015

Chráněné bydlení při CSS - Klobouk Diakonie v ČCE v Terezíně zájemcům nabízí volná místa. V rámci zkušebního pobytu je možno si chráněné bydlení vyzkoušet.

Autor: Denisa Dobešová

více »

Mezigenerační setkávání v knihovně

23. června 2015

Projekt podpořený z dotace KPSS Litoměřice.

Autor: Zora Čuchalová

více »

Místa v Litoměřicích přátelská rodinám - fotografie

23. června 2015

Ještě se stále se s námi můžete zapojit do kampaně -MÍSTA V LITOMĚŘICÍCH PŘÁTELSKÁ RODINĚ.

Autor: Zora Čuchalová

více »

Matky ohrožené drogou

19. června 2015

Město Litoměřice podpořilo v roce 2015 projekt "Matky ohrožené drogou" z KPSS.

Autor: Jana Radimská

více »

Ukažme, co je v nás.

17. června 2015

Město Litoměřice podpořilo v grantovém řízení KPSS projekt NADĚJE, která poskytuje služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením v sociálně terapeutické dílně (STD).

Autor: Vladimíra Štechová

více »

Kontakty

Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 LITOMĚŘICE

Spojení

e-mail

podatelna@litomerice.cz

e-podatelna

epodatelna@litomerice.cz

Datová schránka

tpebfnu

tel.: 416 916 111
fax.: 416 916 211

Tento portál byl vytvořen v rámci projektu "Inovace procesů komunitního plánování sociálních služeb
na střednědobé období 2011 - 2012 ve městě Litoměřice financovaného z ESF ČR prostřednictvím
OP LZZ a státního rozpočtu ČR".
Operační progarm lidské zdroje a zaměstnanost